Super League: Γκέλα του Ολυμπιακού στη μάχη του τίτλου – Όλα τα αποτελέσματα

Δεν μπόρεσε ο Ολυμπιακός να πάρει τους τρεις βαθμούς μέσα στον Βόλο, καθώς οι νεοφώτιστοι πήραν τον βαθμό με το τελικό 0-0.

Οι «ερυθρόλευκοι» ήταν σαφώς ανώτεροι από τον Βόλο, έχοντας τρία δοκάρια στο ματς και όλα στο δεύτερο ημίχρονο.

Επίσης η ομάδα του Πειραιά σημείωσε και ένα γκολ το οποίο ήταν «καθαρό» αλλά ακυρώθηκε από το VAR ως οφσάιντ διατηρώντας την αρχική απόφαση του βοηθού. Έτσι με το 0-0 απόψε, αν κερδίσει αύριο ο ΠΑΟΚ στη Θεσσαλονίκη τον Ατρόμητο θα ξεφύγει 2 βαθμούς στην κορυφή.

ΠΑΟ και Aρης έμειναν στο 0-0

Σε ένα παιχνίδι που διεξήχθη υπό βροχή και αέρα και παρουσία περίπου 7.000 φίλων του ποδοσφαίρου, ΠΑΟ και Αρης έμειναν στο 0-0 στο Ολυμπιακό Στάδιο για τη 16η αγωνιστική της Super League.

Αποτέλεσμα που κράτησε ισόβαθμες τις δυο ομάδες, στους 22 βαθμούς, παρέα με τη Λάρισα, στη μάχη που μαίνεται για τις θέσεις που οδηγούν στα Play Off.

Επιτέλους νίκη για Παναιτωλικό, 2-0 τον ΟΦΗ

Ο Παναιτωλικός περίμενε 16 αγωνιστικές για να «γευτεί» αυτή την χαρά.

Σε έναν κάκιστο αγωνιστικό χώρο από τη συνεχή βροχόπτωση, οι δύο ομάδες προσπάθησαν να δημιουργήσουν φάσεις.

Ο Ντουάρτε στο 78΄ έκανε το 1-0 και ο Μπαΐροβιτς με πέναλτι στο 85΄ διαμόρφωσε το τελικό 2-0 επί του ΟΦΗ. Από ένα δοκάρι είχαν οι δύο ομάδες.

Η Λάρισα άνετα 2-0 τον Πανιώνιο

Η Λάρισα επιβλήθηκε του Πανιωνίου 2-0, επιστρέφοντας στις νίκες έπειτα από τρεις αγωνιστικές και έτσι θα κάνει ανέμελες… γιορτές, ξέροντας ότι ο στόχος της εξάδας παραμένει ανοιχτός εν όψει της συνέχειας της σεζόν.

Το ματς κρίθηκε στο πρώτο ημίχρονο, εκεί δηλαδή που ήταν και η πραγματική ουσία της αναμέτρησης. Στο 17’ έπειτα από εξέταση του VAR ο ρέφερι Γκορτσίλας υπέδειξε σωστά πέναλτι υπέρ των γηπεδούχων, αφού ο Παπαγεωργίου βρήκε την μπάλα με το χέρι. Την ευθύνη ανέλαβε ο Φατιόν που άνοιξε το σκορ.

Στο 28’ σημειώθηκε η φάση που έκρινε κατά πολύ τον αγώνα υπέρ των γηπεδούχων, αφού ο Οικονομίδης αποβλήθηκε με απ’ ευθείας κόκκινη (αυστηρή απόφαση), ο Πανιώνιος έμεινε με 10 παίκτες και δέκα λεπτά αργότερα η ΑΕΛ βρήκε και το 2-0 με την κεφαλιά του Ουάρντα από ασίστ του Καρανίκα.

Οι γηπεδούχοι έφτασαν στους 22 βαθμούς, ενώ οι Νεοσμυρνιώτες παραμένουν στους 6 και με μεγάλο προβληματισμό εν όψει του 2020.

Super League: Ασφαιρη η ΑΕΚ στη Λαμία – Πήρε ανάσα ο Αστέρας