Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Μπάσκετ – Κίνα: Το πρόγραμμα στην ΕΡΤ

Το Παγκόσμιο Κύπελλο ξεκίνησε  σε οκτώ πόλεις της Κίνας (Πεκίνο, Γουχάν, Γκουαντζόου, Φοσάν, Σαγκάη, Ναντζίνγκ, Σεντζέν, Ντονγκουάν) με 32 ομάδες από κάθε γωνιά του πλανήτη.

https://i2.wp.com/www.sport24.gr/yolo/article5584563.ece/BINARY/w620/ethniki.jpg?w=696&ssl=1

Η Ελλάδα κάνει την πρεμιέρα της στο Παγκόσμιο Κύπελλο με αντίπαλο το Μαυροβούνιο (1/9, 15:00) για την 1η αγωνιστική του 6ου ομίλου.

Το τηλεοπτικό πρόγραμμα του Μουντομπάσκετ

Κυριακή 1 Σεπτεμβρίου

10:30 Καναδάς – Αυστραλία, ert.gr

11:00 Νέα Ζηλανδία – Βραζιλία, ΕΡΤ SPORTS

11:30 Δομινικανή Δημοκρατία – Ιορδανία, ert.gr

11:30 Τουρκία – Ιαπωνία, ΕΡΤ2

14:30 Σενεγάλη – Λιθουανία, ert.gr

15:00 Ελλάδα – Μαυροβούνιο, ΕΡΤ SPORTS

15:30 Τσεχία – ΗΠΑ, ΕΡΤ2

15:30 Γαλλία – Γερμανία, ΕΡΤ3

Δευτέρα 2 Σεπτεμβρίου

10:30 Ιταλία – Αγκόλα, ΕΡΤ2

11:00 Βενεζουέλα – Ακτή Ελεφαντοστού, ert.gr

11:30 Νιγηρία – Αργεντινή, ΕΡΤ SPORTS

11:30 Τυνησία – Ιράν, ert.gr

14:30 Σερβία – Φιλιππίνες, ΕΡΤ3

15:00 Κίνα – Πολωνία, ΕΡΤ2

15:30 Πουέρτο Ρίκο – Ισπανία, ΕΡΤ SPORTS

15:30 Νότια Κορέα – Ρωσία, ert.gr

Τρίτη 3 Σεπτεμβρίου

10:30 Αυστραλία – Σενεγάλη, ert.gr

11:00 Μαυροβούνιο – Νέα Ζηλανδία, ΕΡΤ SPORTS

11:30 Ιαπωνία – Τσεχία, ΕΡΤ2

11:30 Γεωργία – Δομινικανή Δημοκρατία, ert.gr

14:30 Λιθουανία – Καναδάς, ΕΡΤ3

15:00 Βραζιλία – Ελλάδα, ΕΡΤ SPORTS

15:30 ΗΠΑ – Τουρκία, ΕΡΤ2

15:30 Ιορδανία – Γαλλία, ert.gr

Τετάρτη 4 Σεπτεμβρίου

10:30 Αγκόλα – Φιλιππίνες, ΕΡΤ2

11:00 Ακτή Ελεφαντοστού – Πολωνία, ert.gr

11:30 Πουέρτο Ρίκο – Τυνησία, ΕΡΤ SPORTS

11:30 Νότια Κορέα – Νιγηρία, ert.gr

14:30 Ιταλία – Σερβία, ΕΡΤ2

15:00 Βενεζουέλα – Κίνα, ert.gr

15:30 Ρωσία – Αργεντινή, ΕΡΤ SPORTS

15:30 Ισπανία – Ιράν, ert.gr

Πέμπτη 5 Σεπτεμβρίου

10:30 Καναδάς – Σενεγάλη, ert.gr

11:00 Βραζιλία – Μαυροβούνιο, ΕΡΤ SPORTS

11:30 Τουρκία – Τσεχία, ΕΡΤ2

11:30 Γερμανία – Ιορδανία, ert.gr

14:30 Λιθουανία – Αυστραλία, ΕΡΤ3

15:00 Ελλάδα – Νέα Ζηλανδία, ΕΡΤ SPORTS

15:30 ΗΠΑ – Ιαπωνία, ΕΡΤ2

15:30 Δομινικανή Δημοκρατία – Γαλλία, ert.gr

Παρασκευή 6 Σεπτεμβρίου

11:00 Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ SPORTS

11:00 Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ert.gr

11:00 Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ert.gr

11:30 Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ2

15:00 Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ SPORTS

15:00 Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ3

15:00 Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ert.gr

15:30 Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ2

Σάββατο 7 Σεπτεμβρίου

11:00 Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ SPORTS

10:30 Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ert.gr

11:00 Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ert.gr

11:00 Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ2

14:30 Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ert.gr

15:00 Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ2

15:00 Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ3

15:30 Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ SPORTS

Κυριακή 8 Σεπτεμβρίου

11:00 Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ SPORTS

11:00 Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ert.gr

11:00 Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ert.gr

11:30 Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ2

15:00 Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ SPORTS

15:00 Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ3

15:00 Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ert.gr

15:30 Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ2

Δευτέρα 9 Σεπτεμβρίου

10:30 Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ert.gr

11:00 Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ert.gr

11:00 Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ2

11:30 Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ SPORTS

14:30 Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ert.gr

15:00 Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ2

15:00 Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ3

15:30 Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ SPORTS

Τρίτη 10 Σεπτεμβρίου

14:00 Προημιτελικός, ΕΡΤ SPORTS

16:00 Προημιτελικός, ΕΡΤ SPORTS

Τετάρτη 11 Σεπτεμβρίου

14:00 Προημιτελικός, ΕΡΤ SPORTS

16:00 Προημιτελικός, ΕΡΤ SPORTS

Πέμπτη 12 Σεπτεμβρίου

14:00 Αγώνας κατάταξης 5-8, ΕΡΤ SPORTS

16:00 Αγώνας κατάταξης 5-8, ΕΡΤ SPORTS

Παρασκευή 13 Σεπτεμβρίου

11:00 Ημιτελικός, ΕΡΤ SPORTS

15:00 Ημιτελικός, ΕΡΤ SPORTS

Σάββατο 14 Σεπτεμβρίου

11:00 Αγώνας κατάταξης 7-8, ΕΡΤ SPORTS

15:00 Αγώνας κατάταξης 5-6, ΕΡΤ SPORTS

Κυριακή 15 Σεπτεμβρίου

11:00 Μικρός τελικός, ΕΡΤ SPORTS

15:00 Τελικός, ΕΡΤ SPORTS

SHARE