Η ΑΕΚ άλωσε το κάστρο της Βέροιας στο τελευταίο λεπτό – Κέρδισε με 2-1

«Οβίδα» Μπαρμπόσα στο 90' και διπλό (1-2) της ΑΕΚ στη Βέροια [βίντεο]Η Βέροια προηγήθηκε κόντρα στην ΑΕΚ, αλλά η Ένωση με δύο γκολ στο δεύτερο ημίχρονο έφυγε νικήτρια από την πρωτεύουσα της Ημαθίας.

Ο Νέτο με όμορφη προσπάθεια και αριστερό σουτ νίκησε τον Μπαρόχα για το 1-0 που ήταν και το σκορ στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου.

Στο 49′ ο Μπουονανότε μετά από φάση διαρκείας στην περιοχή των γηπεδούχων ισοφάρισε για να έρθει στο 90ο λεπτό του αγώνα ο Μπαρμπόσα ο οποίος με απευθείας εκτέλεση φάουλ χάρισε τη νίκη στην ομάδα του Δέλλα.

Οι συνθέσεις

Βέροια (Γεωργιάδης): Καντιμοίρης, Μαλόν, Μαραγκός, Πούγγουρας, Γιαννούλης, Σιόντης, Βεργώνης, Νέτο (87′ Γεωργιάδης), Ναζλίδης, Μερεμπασβίλι (77′ Μαγέβσκι), Αμπντούν (71′ Κόλα).

ΑΕΚ (Δέλλας): Μπαρόχα, Γκάλο, Τζανετόπουλος (80′ Μπαρμπόζα), Λαμπρόπουλος, Ντιντάκ, Γιόχανσον, Σιμόες (64′ Πλατέλλας), Μπουονανότε (75′ Κρισάντους), Βάργκας, Μάνταλος, Αραβίδης.